Nejslavnější striptérky a striptéři

Možná se budete divit, ale striptýz jako erotické umění dohánějící diváky k přemýšlení o svých fantaziích, není žádná nová záležitost. První zmínky naleznete již ve starověkém Řecku, kde se erotický tanec nevyužíval pouze k pobavení, ale také jako politická metoda ke splnění cílů. To samé platí u středověku. Důkazy dokonce dokládají malby nahých dívek.

Kuriozita: Nejstarší striptérka světa!

Ještě než si představíme nejznámější burlesky, striptérky a striptéry světa, je tu někdo, kdo stojí za pár slov. Není to nikdo jiný než nejstarší tanečnice Annie Blanche Banks (* 29. 2. 1928) známá jako Tempest Storm, která ohromila mnoho slavných mužů, např. Johna F. Kennedyho, Elvise Presleyho, Sammyho Davise jr. nebo Vice Damona. Neměla lehký život, okusila pády i znovuzrození. Tempest okouzlila diváky svou přirozeností ve všech ohledech a dokázala posunout erotický tanec na vyšší úroveň. V současné době žije v Las Vegas a plnými doušky si užívá život se svou dcerou.

Nyní se zaměříme spíše na uměleckou stránku této branže, na tzv. burlesky. Můžete si je také představit jako kabaretní dívky z 30. let, v moderní době však toto povolání je na vzestupu. Tanečnice se spoléhají pouze na přirozenost, osobní šarm a výrazné líčení. Nebojte, není to nic groteskního, ba naopak je to něco nového a originálního.

Královna striptýzu Dita Von Teese

Nejznámější představitelkou tohoto šoubyznysu je Dita Von Teese, kterou jste zajisté již zahlídli spolu se zpěvákem Marilynem Mansonem. O svém životě měla představu od malička, kdy jí uchvátila zlatá éra Hollywoodu. V současné době si do svého životopisu může zařadit obálku časopisu Playboye, menší role v seriózních filmech, přehlídky v módním průmyslu a samozřejmě fakt, že se stala ikonou burlesek. V tomto ohledu se není čemu divit, protože i na svůj věk (44 let) by strčila do kapsy každého, kdo by se jí postavil.

Chippendales

Říká vám něco název skupiny Chippendales? Jestliže ne, o hodně jste přišli. Již nás několikrát v naší republice poctili svou návštěvou a věřte, že to vždy stálo za to. Mluvíme zde o nejznámější skupině striptérů, která dokáže nažhavit každého v sále. Skupina se skládá z 24 členů a z toho polovina objíždí celý svět a ta druhá pravidelně vystupuje na domácí půdě v Las Vegas. Ptáte se v čem jsou zajímavější než ostatní? Představte si perfektně vyrýsované postavy tanečníků, dokonale propracované choreografie se světoznámým hudebním doprovodem a kostýmy, díky kterým se zvedne tep každé ženy v obecenstvu. Je to jasná představa? Chippendales hrají na jistotu a věřte, že ví jak moc přitažliví jsou.

V globální sféře burlesek, striptýzových skupin a samostatných tanečníků naleznete nespočet aktérů, ale vždy se najdou tací, kteří svou ojedinělou formou ukážou světu něco nového a mnohem zajímavějšího než tuctové tanečnice, kterým nezbývá nic jiného než tuto práci vykonávat, a proto je důležité upozornit také na fakt, že pokud opravdu chcete vidět něco exkluzivního, hledejte jen ty, které to baví a nemají své číslo postavené pouze na číslech.

Celebrity a striptýz

Není žádným tajemstvím, že mnohé slavné osobnosti začali právě s tímto povoláním, a to právě v době než se staly uznávanými. Například zde mluvíme o hudební skupině Pussycat dolls, kde několik členek začínaly jako burlesky- striptérky, což se předvedlo v několika videoklipech – v podstatě skoro ve všech. Vzpomenout musíme také amerického herce Channinga Tatuma, který začínal jako striptér a také si v několika filmech na toto téma zahrál.

A co říct na závěr? Striptýz je umění staré téměř jako lidstvo samo a stejně, jako další formy umění, má i svou bohatou historii. K odkrytí se však lidé odhodlávají zatím jen pozvolna a proto jsme i my zde na webu striptyz-show.cz rádi přispěli svou troškou do mlýna :)

striptérka nad patičkou stránky