Go-go tanečnice

Go-go tanec je zpravidla provozován v klubech a diskotékách s cílem udržovat zábavu a celkovou energii na vysoké úrovni po celý večer. Samotná fráze "Go-go" není překvapivě z angličtiny, ale pochází z francouzštiny a znamená označení pro osobu aktivní a akční s velkou energií.

Prakořeny Go-go tanec a tanečnic sahají až do středověku. Již tehdy bylo samozřejmé, že hudbu doprovází tanec a pokud se navíc zavlní pohledná žena, tak to pánům zpříjemní večerní posezení v hostinci či krčmě.

Vznik Go-go tance se datuje do šedesátých let a tehdejší hlavní průkopnicí Go-go tance byla především legendární Carol Doda, která se stala světově známou již ve svých 22 letech. Zástupy jejích fanoušků se každý večer snažily dostat do podniku Condor Club. Z důvodu malé kapacity tohoto klubu bylo však snažení pro většinu z nich marné. Go-go fenomén se brzy rozšířil do celých Spojených států, kdy si provozovatelé restaurací, klubů a diskoték dobře uvědomovali, že právě kvalitní Go-go tanec může jejich podniku pomoci ve zvýšení návštěvnosti a tím i tržeb.

Fenomén Go-go tanečnic se stal také námětem a inspirací pro mnoho hudebníků z celého světa. Mezi nimi je i zpěvačka Lana Del Rey, která svou píseň "Go-go dancer" začíná slovy "I drop it like it's hot, On the pole, on the pole, Shining in the club Neon gold, neon gold..."

striptérka nad patičkou stránky