Striptýz, práce jako každá jiná

Striptýz se může někomu na první pohled jevit jako jednoduché povolání, díky kterému lze vydělat velký obnos peněz za velmi krátký čas. Z jedné části to může být i pravda a to z té finanční. Na druhé straně vás ale čeká mnoho práce a úsilí. Erotický tanec za účelem svlékání se před obecenstvem má svá nepsaná pravidla a zvyklosti, a aby striptér či striptérka mohli striptýz vykonávat, musí investovat píli a úsilí.

V dnešním článku se zaměříme na téma, že striptýz je práce jako každá jiná – něco pro ní budete muset udělat. V první řadě je důležité zapomenout na předsudky a toužit po tom, se do tohoto netradičního povolání rovnou pustit. Ptáte se k čemu je důležitá touha? Představte si tanečnici, která by si pouze odtancovala své, aniž by jí to bavilo. Každý pohyb by měla předem naučený jako návod na nový přístroj a v podstatě by jednala jako stroj. S největší pravděpodobností byste nezažili ten správný okamžik erotického napětí, tedy v případě, že není extrémně dobrá herečka, ale i to se většinou pozná na první pohled.

Vzhled a věk

Každá striptérka musí určitým způsobem splňovat patřičný vzhled a věk. Zdá se vám to jako diskriminace? V žádném případě! Nikdo se nechce dívat na vystupující s bradavicí na nose nebo na někoho v pokročilém věku – to by bylo, jako dívat se na svlékání vlastních prarodičů nebo na osobu, u které nerozeznáte, kde končí a začínají určité proporce. Je prostě zcela jasné, že striptýz není pro každého. Nyní se podíváme na další kritéria a mantinely pro úspěšné striptérky a striptéry.

Fyzická zdatnost

Jestliže nemáte základy ohebnosti, nemáte šanci. Pro efektivní tanec potřebujete alespoň patřičné fyzické předpoklady a dovednosti. Začít se musí v posilovně – samozřejmě pro ženy není dobré vypadat jako terminátor, u mužů se tento vzhled však ocení. U striptýzu, kde pohyb vašeho těla je zdroj financí, nemůžete dýchat jak po celodenním maratonu, musíte se sladit a ukázat dokonalou choreografii. Nezáleží pouze na postupném svlékání, vaším cílem je ukázat svůdné pohyby tak, abyste vyvolali napětí a vzrušení ve vašem publiku, aby prostě a jednoduše viděli a chtěl mnohem víc. K cestě za úspěchem vás čeká spoustu práce, neustále je potřeba se zdokonalovat a povyšovat tanec na vyšší úroveň.

Hudební doprovod, cit pro rytmus

K navození správné atmosféry je zapotřebí zvolit i vhodný hudební doprovod. Kupříkladu na nějaké rychlé a zběsilé techno si těžko něco užijete, dalo by se říct, že místo vzrušení by se zákazník spíš pobavil. Do hudby se musíte vžít, sladit se s ní a ukázat smyslnost každého songu. Suma sumárum. Hudební doprovod by neměl být ani příliš rychlý a ani zbytečně pomalý. Nechcete přece zákazníkovo smích či spánek, potřebujete jeho plnou pozornost a potřebujete být sexy.

Důsledná péče

Ráno vzhled zombie a večer tuny make-upu – nepřichází v úvahu! Striptýz není primitivní práce, se kterou jen při vystoupení musíte vypadat k světu. Samozřejmě to neznamená, že musíte jít do postele jako modelky, ale základem je starat se o své tělo.

Herecký výkon

Jak je již výše řečeno, pro efektivní vystoupení je důležité umět se vžít do role. Striptér ani striptérka se nemusí nazpaměť učit žádné texty jako herci, jejich výzva spočívá daleko více v navození té správné atmosféry. Nejen tělo má mít svou choreografii, ale i výraz ve tváři je důležitý. Těžko bude hezký pohled na smyslně vlnící se tělo s výrazem, kteří říká "bože, ať už to mám za sebou." Profesionální výraz ve tváři je důležitým aspektem umění striptýzu.

Komunikace se zákazníkem

Dalším důležitým aspektem této práce je komunikace se zákazníkem v místě vystoupení. Mylná představa většiny lidí spočívá v tom, že vystupující striptér či striptérka nakráčí před obecenstvo, zatančí a odejde. Před samotným vystoupení je často nutné dohodnout zbývající detaily, případně zareagovat na nečekanou změnu plánu. To vše vyžadujete duchapřítomnost a schopnost improvizace.

Průběžně hledáme nové striptérky i striptéry

A co říct na závěr? Striptýz je práce jako každá jiná. Naši striptérky a striptéři neustále pracují na svých výkonech a snaží se poskytnout divákům prvotřídní podívanou. Chcete to vyzkoušet? Pošlete mail s fotografií a základními údaji o sobě na info@striptyz-show.cz. Rádi vás přivítáme do našich řad.

striptérka nad patičkou stránky