Co je to striptýz?

Vezmeme to pěkně od začátku a rozebereme si, co to vůbec slovo Striptýz znamená. Počeštěný výraz striptýz pochází z anglického Striptease a jedná se o vystoupení jedné nebo několika osob, při kterém tito aktéři postupně odkládají svůj oděv. K tomu zpravidla dochází za doprovodu nějaké hudby a během striptýzu je předváděna předem připravená choreografie. Striptýz se dělí na několik kategorií a druhů. Jednak rozlišujeme striptýz bezkontaktní a kontaktní. Bezkontaktní striptýz Bezkontaktní striptýz je typicky předváděn pro početnější publikum a nedochází ke kontaktu s obecenstvem. Naproti tomu je kontaktní striptýz určen spíše pro jednotlivce a menší skupinky diváků. Striptér či striptérky při takovém vystoupení dovolí divákům dotyk a případné další zapojení do show. Dále se striptýz větví podle druhu představení. Známe tzv. Americký striptýz, který spočívá v tom, že se účinkující nesvléká úplně donaha, ale ponechává si alespoň část oděvu zakrývající intimní partie. Tento druh striptýz se vyvinul v některých státech USA, kde není povoleno úplné obnažení na veřejnosti. Taková show se hodí všude tam, kde by byl klasický striptýz "donaha" pro publikum nevhodný. Další oblíbenou formou striptýzu je tzv. Duo strip show nebo chcete-li, striptýz ve dvojici. Takový striptýz předvádí pár striptér-striptérka a na své si v publiku díky této kombinaci přijdou jak pánové tak dámy. Často žádaným druhem striptýzového vystoupené je také lesbi-show, tedy dvě dívky spolu. Striptérky předvádí vzájemný kontakt a mohou přitom využít i erotické pomůcky. Při rekapitulaci různých forem striptýzu nesmíme zapomínat ani na autoerotiku, kde striptérka přítomnému publiku předvádí masturbaci.

Historie striptýzu

Zájem o nahotu a krásu lidského těla je starý jako lidstvo samo. Není tedy divu, že se díky tomuto zájmu postupem času vyvinulo samostatné umění a forma zábavy - striptýz. Moderní dějiny striptýz se datují do konce devatenáctého století, kdy se z pařížské čtvrti Montmartre stalo centrum nočního života. Byly zde otevřeny legendární kabarety Le Chat Noire, Moulin Rouge a Folies Bergère. Na pódiích těchto podniků se kombinovala avantgarda s erotikou, tančil se kankán a padaly radikální politická hesla. Paříž zažívala období atentátů proti mocným. Byla to Paříž malíře Toulouse-Lautreca, dramatika Alfreda Jarryho, studentů, anarchistů, tanečnic a nevěstek. Produktem tavicího kotlíku byl 9. únor roku 1893, kdy se konal výroční bál studentů a umělců navštěvovaný modelkami malířů. Jak na bakchanáliích tekl alkohol víc a víc proudem, jedna z žen se začala hrdě hlásit k vlastnictví nejhezčích nožek ve městě. Ostatní se výzvy chopily a začalo hromadné vyhrnování si sukní. Jenže "válka" nožek se stala "válkou" ramenou, poté stehen a pak ňader, píše Paul Derval ve svých pamětech. Ve všeobecné vřavě se vítězství začala domáhat modelka Manon LaValle. Bez jediného kousku oblečení na sobě. V pamětech se dočteme, že "Byla nahá jako Venuše povstávající z vln, nezahalená jako Eva, než okusila jablko." Pak už však zakročila policie a několik tanečnic bylo zatčeno. Touhu Pařížanů a Pařížanek po erotice však pokuty a razie zastavit nemohly. A tak i díky této události má striptýz své výsostné postavení ve spektru společenské zábavy.

Kdy se hodí striptýz?

Striptýzové vystoupení v našich končinách dokonale zdomácnělo a stalo se samozřejmou zábavou na nejrůznějších typech společenských akcí a oslav. Nejčastěji si zákazníci dámský i pánský striptýz objednávají na rozlučky se svobodou, narozeninové oslavy, dámské a pánské jízdy nebo firemní večírky. Ve statistikách jednoznačně vede zájem o striptýz na rozlučky se svobodou. Stala se z toho tradice a kamarádi nevěst i ženichů před svatbou hojně objednávají různé druhy striptýzových vystoupení. Naši striptéři i striptérky jsou vždy připraveni s chutí a maximálním nasazením splnit svou roli a předvést co možná nejlepší erotickou show.

Komentáře k 'Striptýz'

Zatím zde nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo napíše komentář!

Vložit komentář

Antispam © secured 256 bits